Obchodné právo - Bratislava | Lovász Legal

Obchodné právo

Ste začínajúci podnikateľ, majiteľ malej firmy alebo veľká korporácia a potrebujete právne poradenstvo v oblasti obchodného práva? Žiaden problém. Vďaka našim odborným znalostiam vám vieme pomôcť s každým aspektom vášho podnikania.

LOVÁSZ LEGAL ponúkame odborné poradenstvo pri zakladaní obchodných spoločností ako aj pri výbere vhodnej formy podnikania tak, aby vaše podnikanie stálo na pevných právnych základoch. Sme zvyknutí pripravovať pre našich klientov zakladaciu dokumentáciu podľa ich individuálnej potreby a bez problémov aj v niekoľkých jazykoch. Samozrejmosťou je zabezpečenie procesu registrácie a zápisu zmien do obchodného registra.

Naša advokátska kancelária rovnako disponuje znalosťami a skúsenosťami v oblasti fúzií a akvizícií (M&A). Bez ohľadu na to, či ide o fúziu, akvizíciu, predaj podniku alebo inú formu obchodnej transakcie, zabezpečíme jej hladký priebeh. Od prvotného hodnotenia, vyjednávania a prípravy potrebných zmlúv a dokumentácie až po kompletný právny audit cieľovej spoločnosti (target) so zameraním na korporačnú dokumentáciu, nehnuteľnosti, zmluvné vzťahy a iné právne oblasti, podľa podnikateľských aktivít konkrétneho subjektu (due diligence), ktorý pomôže identifikovať potenciálne hrozby. Na základe správne vykonanej právnej previerky spoločnosti je potom možné znížiť riziká alebo ich úplne odstrániť.

Máme bohaté skúsenosti aj s vypracovaním obchodných zmlúv a všeobecných obchodných podmienok (VOP), ktoré sú šité na mieru vašim potrebám. Rovnako vám radi pomôžeme pri zložitých obchodných jednaniach, ku ktorým môžete využiť aj naše kancelárske priestory.

Pre startupy a e-shopy ponúkame výhodné komplexné balíčky služieb, ktoré vám pomôžu vyriešiť všetky právne problémy.

V prípade, ak ste sa rozhodli podnikanie ukončiť, pomôžeme vám s predajom spoločnosti alebo jej likvidáciou.

V priebehu vášho podnikania vám pomôžeme nastaviť zmluvnú dokumentáciu, aby sme minimalizovali zmluvné riziká vašej firmy. Vieme zabezpečiť, aby zmluvy boli vo váš prospech a v súlade s platnými právnymi predpismi. Jedná sa napríklad o nasledovné typy zmlúv:

  • zmluva o predaji (časti) podniku,
  • kúpna zmluva medzi podnikateľmi,
  • zmluva o dielo, napr. v segmente výstavby, opravy a úpravy veci,
  • mandátna zmluva,
  • bankové zmluvy,
  • zmluvy v doprave.
 

Venujte sa svojmu podnikaniu a právne starosti prenechajte nám.

Články na tému
Obchodné právo