Kúpa firmy – ako sa v tých všetkých variantoch nestratiť?

Kúpa firmy jedine s poradcom, ktorý Vám pomôže s všetkými podkladami.

1/6 Ja kupujem firmu. Môžete mi s tým pomôcť? Radi, ale čo kupujete?
Kúpa firmy.

Obrátil sa na nás nový klient s tým, že kupuje firmu, či mu s tým môžeme pomôcť. Bez váhania sme mu oznámili, že mu veľmi radi pomôžeme. Potrebujeme ale vedieť, čo presne kupuje. V slovenskom právnom poriadku totiž pojem „firma“ neexistuje, termín firma sa využíva len v bežnej komunikácii.

Z našich skúseností klienti kúpou „firmy“ najčastejšie myslia:

1) kúpu obchodného podielu v spoločnosti s ručením obmedzeným:

    • kúpa obchodného podielu ready made spoločnosti
    • kúpa obchodného podielu spoločnosti s históriou

2) kúpu podniku alebo časti podniku

3) kúpu nehnuteľnosti.

Ak teda za nami klient príde s tým, že kupuje „firmu“, vždy ho najprv žiadame, aby nám opísal, čo presne chce kúpiť, za akým účelom a čo je jeho cieľom. Podľa toho mu následne oznámime, aké má možnosti, aké právne riziká treba zohľadniť, ak sa riziká vyskytujú ako ich znížiť a záverom aké dokumenty budeme musieť podľa zvolenej formy transakcie pripraviť.

Pre lepšiu orientáciu v tejto problematike sme pripravili minisériu článkov, v ktorej si rozoberieme jednotlivé vyššie uvedené kategórie.

Články k tejto minisérii budeme zverejňovať na našich webových stránkach vždy v nedeľu večer. Na prvý článok s názvom Ready made spoločnosť – zaručene k úspešnému prevodu obchodného podielu“ sa tak môžete tešiť už túto nedeľu.

Zdieľať:

Prečítajte si ďalšie články

kúpa bytu od developera

Kúpa bytu od developera

Vzhľadom na súčasný veľký dopyt po nových nehnuteľnostiach a ich nedostatočnej ponuke sa záujemcovia o kúpu bytov usilujú zabezpečiť si bývanie dopredu, bez toho, aby

Ako zistím čo vlastním

Ako zistím čo vlastním

V ostatnom období sa čoraz častejšie stretávame s požiadavkou klientov, aby sme im zistili, čo vlastnia. Takto položená otázka je však natoľko neurčitá, že sa

mobing na pracovisku

Mobing na pracovisku

Keď vám niekto položí otázku, či trávite viacej času doma alebo v práci, čo odpoviete? Väčšina ľudí, ktorým sme túto otázku položili, bez akéhokoľvek zaváhania

Výpoveď dohodou zo strany zamestnanca

Výpoveď dohodou zo strany zamestnanca

„Skončil som v práci. Dal som výpoveď dohodou.“ S týmto vyhlásením sa v praxi stretávame pomerne často. Je však možné takto platne skončiť pracovný pomer?

Napíšte nám