Kúpa firmy - ako sa v tých všetkých variantoch nestratiť? - Lovasz Legal Kúpa firmy - ako sa v tých všetkých variantoch nestratiť? - Lovasz Legal

Kúpa firmy – ako sa v tých všetkých variantoch nestratiť?

Kúpa firmy jedine s poradcom, ktorý Vám pomôže s všetkými podkladami.

1/6 Ja kupujem firmu. Môžete mi s tým pomôcť? Radi, ale čo kupujete?
Kúpa firmy.

Obrátil sa na nás nový klient s tým, že kupuje firmu, či mu s tým môžeme pomôcť. Bez váhania sme mu oznámili, že mu veľmi radi pomôžeme. Potrebujeme ale vedieť, čo presne kupuje. V slovenskom právnom poriadku totiž pojem „firma“ neexistuje, termín firma sa využíva len v bežnej komunikácii.

Z našich skúseností klienti kúpou „firmy“ najčastejšie myslia:

  1. kúpu obchodného podielu v spoločnosti s ručením obmedzeným:
    • kúpa obchodného podielu ready made spoločnosti
    • kúpa obchodného podielu spoločnosti s históriou
  2. kúpu podniku alebo časti podniku
  3. kúpu nehnuteľnosti.

Ak teda za nami klient príde s tým, že kupuje „firmu“, vždy ho najprv žiadame, aby nám opísal, čo presne chce kúpiť, za akým účelom a čo je jeho cieľom. Podľa toho mu následne oznámime, aké má možnosti, aké právne riziká treba zohľadniť, ak sa riziká vyskytujú ako ich znížiť a záverom aké dokumenty budeme musieť podľa zvolenej formy transakcie pripraviť.

Pre lepšiu orientáciu v tejto problematike sme pripravili minisériu článkov, v ktorej si rozoberieme jednotlivé vyššie uvedené kategórie.

Články k tejto minisérii budeme zverejňovať na našich webových stránkach vždy v nedeľu večer. Na prvý článok s názvom Ready made spoločnosť – zaručene k úspešnému prevodu obchodného podielu“ sa tak môžete tešiť už túto nedeľu.

Zdieľať:

Prečítajte si ďalšie články

Závažné porušenie pracovnej disciplíny

Závažné porušenie pracovnej disciplíny

Pojem pracovná disciplína je ďalším z pojmov, ktoré sa v pracovnom práve často používajú, ale ich definíciu nenájdete ani v zákonníku práce, ani v inom právnom predpise (obdobne

Napíšte nám