Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika - Lovasz Legal Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika - Lovasz Legal

Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika

Právnik ukazujúci na slovo lawyer.

6/6 Ja kupujem firmu. Môžete mi s tým pomôcť? Radi, ale čo kupujete? Ako dôležitý je pre právne poradenstvo pri kúpe firmy dobrý právnik.

V predchádzajúcich článkoch sme Vám ukázali rozdiel medzi prevodom obchodného podielu ready made spoločnosti spoločnosti, ktorá už vyvíjala podnikateľskú činnosť, vysvetlili sme si, čo je to podnik a kedy sa oplatí kúpiť podnik a kedy len nehnuteľnosť.

Odporúčame, aby ste pred vykonaním akejkoľvek obchodnej transakcie vedúcej ku kúpe „firmy“ vždy najprv zohľadnili zámer a/alebo ciel, ktorý má byť danou obchodnou transakciou dosiahnutý. Na základe týchto skutočností zistíte, čo vlastne kupujete.

Následne si nájdite príslušný článok z našej minisérie, v ktorom sa dozviete, aké riziká zo sebou táto transakcia nesie (všetky transakcie zo sebou nesú nejaké riziká), ako je možné ich zistiť a právne ošetriť (pokúsiť sa ich vylúčiť alebo aspoň zmierniť). Niektoré riziká však nie je možné právne ošetriť, potom je treba zvážiť, či transakcia za tieto riziká stojí.

Najlepšie Vám s tým všetkým pomôže skúsený právnik, ktorý presne vie, čo všetko je treba pripraviť a ušetrí Vám mnoho času a peniaze. Naša advokátska kancelária má s týmito obchodnými transakciami bohaté skúsenosti. Klientom ponúkame nie len právne poradenstvo, ale tiež služby overených daňových poradcov, s ktorými naša advokátska kancelária dlhodobo spolupracuje.

Právne služby ponúkame v šiestich jazykoch (slovenskom, českom, nemeckom, anglickom, ruskom a maďarskom), čo je veľmi praktické, lebo častokrát sa stáva, že listiny (napr. pri due diligence) sú v cudzích jazykoch, čo pre iné advokátske kancelárie môže byť prekážka alebo to môže znamenať zvýšené náklady. U nás máte všetko v cene a prekážky pre nás neexistujú. Presvedčiť sa o tom môžete v našej advokátskej kancelárii v Bratislave alebo si dohodnete termín online.

Tešíme sa na Vás.

Vaša advokátska kancelária Bratislava

Zdieľať:

Prečítajte si ďalšie články

Výpoveď nájomnej zmluvy bytu

Výpoveď nájomnej zmluvy bytu

Nájomnou zmluvou na byt prenajímateľ prenecháva nájomcovi za odplatu byt alebo jeho časť, aby ho dočasne (v dojednanej dobe) užíval. Nájomnú zmluvu bytu možno zhotoviť ako klasickú

Na čo si dať pozor pri kúpe firmy | due dilligence

Na čo si dať pozor pri kúpe firmy

Klienti sa na nás častokrát obracajú s dopytom, že by chceli kúpiť firmu alebo si založiť vlastný podnikateľský subjekt. V počiatočnej fáze podnikania je potrebné si zvoliť

Ako sa dostať k majetku

Ako sa dostať k majetku?

Slovenský pozemkový fond (SPF) spustil od 1. januára 2023 novú službu, ktorá spočíva v pravidelnom zverejňovaní zoznamu nezistených vlastníkov. Podľa webovej stránky SPF, zoznam má

Napíšte nám