Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika - Lovasz Legal Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika - Lovasz Legal

Najlepšie právne poradenstvo pri kúpe firmy od skúseného právnika

Právnik ukazujúci na slovo lawyer.

6/6 Ja kupujem firmu. Môžete mi s tým pomôcť? Radi, ale čo kupujete? Ako dôležitý je pre právne poradenstvo pri kúpe firmy dobrý právnik.

V predchádzajúcich článkoch sme Vám ukázali rozdiel medzi prevodom obchodného podielu ready made spoločnosti spoločnosti, ktorá už vyvíjala podnikateľskú činnosť, vysvetlili sme si, čo je to podnik a kedy sa oplatí kúpiť podnik a kedy len nehnuteľnosť.

Odporúčame, aby ste pred vykonaním akejkoľvek obchodnej transakcie vedúcej ku kúpe „firmy“ vždy najprv zohľadnili zámer a/alebo ciel, ktorý má byť danou obchodnou transakciou dosiahnutý. Na základe týchto skutočností zistíte, čo vlastne kupujete.

Následne si nájdite príslušný článok z našej minisérie, v ktorom sa dozviete, aké riziká zo sebou táto transakcia nesie (všetky transakcie zo sebou nesú nejaké riziká), ako je možné ich zistiť a právne ošetriť (pokúsiť sa ich vylúčiť alebo aspoň zmierniť). Niektoré riziká však nie je možné právne ošetriť, potom je treba zvážiť, či transakcia za tieto riziká stojí.

Najlepšie Vám s tým všetkým pomôže skúsený právnik, ktorý presne vie, čo všetko je treba pripraviť a ušetrí Vám mnoho času a peniaze. Naša advokátska kancelária má s týmito obchodnými transakciami bohaté skúsenosti. Klientom ponúkame nie len právne poradenstvo, ale tiež služby overených daňových poradcov, s ktorými naša advokátska kancelária dlhodobo spolupracuje.

Právne služby ponúkame v šiestich jazykoch (slovenskom, českom, nemeckom, anglickom, ruskom a maďarskom), čo je veľmi praktické, lebo častokrát sa stáva, že listiny (napr. pri due diligence) sú v cudzích jazykoch, čo pre iné advokátske kancelárie môže byť prekážka alebo to môže znamenať zvýšené náklady. U nás máte všetko v cene a prekážky pre nás neexistujú. Presvedčiť sa o tom môžete v našej advokátskej kancelárii v Bratislave alebo si dohodnete termín online.

Tešíme sa na Vás.

Vaša advokátska kancelária Bratislava

Zdieľať:

Prečítajte si ďalšie články

Závažné porušenie pracovnej disciplíny

Závažné porušenie pracovnej disciplíny

Pojem pracovná disciplína je ďalším z pojmov, ktoré sa v pracovnom práve často používajú, ale ich definíciu nenájdete ani v zákonníku práce, ani v inom právnom predpise (obdobne

Napíšte nám